Järveküla Kool on Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia 2017 nominent

Eesti Sisearhitektide Liit tähistab oma aastapreemiat jagatakse 40ndat kordaKonkursile esitatud tööde oli 70.
Viieliikmeline žürii, koosseisus sisearhitekt Kees Spanjers (Holland), arhitekt Jan Skolimowski, sisearhitekt/disainer Kaido Kivi, sisearhitekt Pille Lausmäeja disainiajaloolane Kai Lobjakas, on oma otsused tänaseks teinud ning valinud välja 33 nominenti ja 4 preemiasaajat.

Aastapreemia 2017 nominendid tööde konkursile laekumise järjekorras on:

  1. Karl Storz buroohoone – Tiiu Truus; kaasa töötasid: Konstantin Rõbkin, Maili Tannenberg
    2. Elisa Kulma – Jan Kraps, Ken-Kristjan Ruut,
    3. Näitus “Uurali Kaja” – Jan Kraps, Ken-Kristjan Ruut, Anne Määrmann
    4. Tallinna Kaubamaja Meestemaailm – Janno Roos, Andres Labi, Liisa Põime
    5. Tekero põrandasalong – Hillar Mänd
    6. Velvet & Uddu kontor – Mari Koger, Taavi Aunre
    7. Tokumaru takeaway – Tomomi Hayashi, Mari Põld
    8. KotkaTervisemaja – Rene Safin, Liina Kink
    9. Hotell Lydia – Kaire Kemp-Tišler, Ea Andla
    10. Restoran Mon Repos – Riina Harik, Külli Salum
    11. Arsenal Keskus – Katrin Kaevats, Jaan Port, Markus Nimik, Neeme Tiimus
    12. Korter Pariser Platz – Marita Mätas
    13. Hotell Sophia ja restoran Fii – Ville Lausmäe, Peeter Klaas
    14. Nukuteatri laiendus – Eliina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar
    15. Parrot MiniBar – Lilia Kristianson, Reet Helisabeth Karm
    16. Restoran Pull – Ines Haak, Ingrid Songisepp, Aap Piho
    17. Meretemaatiline korter, Rotermanni 14- Ines Haak, Ingrid Songisepp
    18. Valge korter, Kivimäe 32 – Ines Haak, Ingrid Songisepp
    19. Katusekorter – Riin Kärema, Kerli Lepp
    20. Arcwoodi peakontor – Kadri Tamme, Harri Kaplan, Liis Mägi
    21. Näitus “Loomulik surm” – Kristiina Kuus
    22. Pubi StVitus – Kristiina Kuus
    23. Järveküla kool – Margit Teikari, Tuuli Trei
    24. Ugala Teater – Mait Summatavet
    25. Näitus “Polaarruum” – Mari Hunt, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi ja töötoas osalejad
    26. Öpiku Ärimaja fuajee – Hannelore Kääramees, Mattias Agabus, Tiiu Saal
    27. Rahvusarhiivi püsiekspositsioon “Keerdkäigud” – Ann Mirjam Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla
    28. Tallinna Kaubamaja Kingamaailm – Margit Argus, Maris Kerge
    29. Kiltsi Kaardiloss – Margit Argus, Siim Karro
    30. RØST Pagar & Kohvik – Sander Allmere, Kris Libe ja Mari Hunt, Britta Kongo, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi
    31. Telia Eesti peakontor – Kärt Kukkur, Marja Viltrop, Liina Remmer, Riin Luuk
    32. Rahvusarhiiv Noora – Urmo Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe ja Maarja Varkki
    33. Restoran Juur – Ahti Grünberg, Tõnis Kalve

Preemiate võitjad tehakse teatavaks arhitektuurivaldkonna ühisel aastapreemiate auhinnatseremoonial 08. detsembril 2017 Vaba Laval.

Detsembri alguses korraldataval auhinnatseremoonial antakse üle veel Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad ning eelnevalt koostatakse nominentidest virtuaalne ühisnäitus ja antakse välja raamatud „Ruumipilt 2017“ ja “Eesti Arhitektuur 2017”. Ka Eesti Arhitektide Liidu preemia komisjon on meie maja väisanud.