Bussikoolitused õpilastele

4.-6. detsembrini toimuvad Järveküla Koolis bussikoolitused õpilastele, eesmärgiga kasvatada teadlikke ühistranspordi kasutajaid. Koolituste läbiviijaks on MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus. Koolituste raames räägitakse õpilastele bussis käitumise reeglitest ning bussisõiduga kaasnevatest ohtudest ja mängitakse praktiliselt läbi kogu bussisõitu puudutav stsenaarium.

Mida õpetas koolitus 4.A klassi õpilastele?

Annabrett: „Loeng oli väga huvitav, sest koolitaja rääkis ilmekalt ja põhjalikult sellest, mis võib liikluses juhtuda.“

Anna: „Mulle meeldis, et koolitaja põhjendas ja rääkis kõigest nii täpselt. Ta selgitas, miks midagi juhtuda võib ja kuidas on füüsikaseadused ja liiklusseadused seotud.“

Marta: „See julgustas mind, et kui näed midagi, mis ei peaks nii olema, siis pead minema ja seda teistele ütlema.“

Oskar: „See õpetas meile, kuidas bussis peab käituma ja mis juhtub, kui sa ei tee neid asju. Samuti õpetas see seda, et teistega tuleb arvestada.“

Oliver: „Ma sain teada, et bussijuhi töö on väga raske.“