Talgupäev “Teeme ära! 2019” Nurmenukutalgud

Keskkonnakuu raames osales 3.E klass talgupäeval “Teeme ära! 2019”. Selle käigus liikusime  kooli lähiümbruses, et anda oma väike panus selleks, et looduskeskkond meie ümber oleks puhtam. Veendusime, et pikk tee on veel minna, sest loodusesse visatud prügi oli  palju.
Samuti olime abiks Tartu Ülikooli teadlastele ja Eestimaa Looduse Fondile nurmenukkude uurimisel. Lastel õnnestus leida erineva õietüübiga nurmenukke. Täpse liigi määramisel olid lastel  abiks nutitelefoniga ühendatud luubid. Peale nurmenukkude uurimist saime klassis juua kosutavat nurmenukuteed.
Samuti käisid kevadlilli, sh nurmenukke otsimas 1.B ja 1.C klass. Võeti kaasa ka kotid, et samal ajal loodust maas vedelevast prügist puhastada.
 Leiti kilekotte, pakendeid, pabereid, suitsukonisid, pudeleid ja meie ebameeldivaks üllatuseks ka juppideks võetud sülearvuti.
Õpilased olid šokeeritud, et inimesed loodusega selliselt käituvad. Hiljemaga arutleti, missugusesse konteinerisse midagi visata tuleb.
Lapsed olid rõõmsad, et said loodusele head teha!