Järveküla Koolis toimus esimene Kesk-Harjumaa digioskuste võistlus

Kolmapäeval, 10. aprillil 2019 toimus Kesk-Harjumaa digioskuste võistlus 8. klasside õpilastele, mis on esimene omataoline maakonnas.

Järveküla kooli aulas astus võistlustulle Kesk-Harjumaa üheksa valla 16 kooli 26 võistkonda 78 õpilasega. Jõelähtme, Kiili, Kose, Raasiku ja Rae vallast tulid võistlema Aruküla põhikooli, Järveküla kooli, Jüri gümnaasiumi, Kiili gümnaasiumi, Kose gümnaasiumi, Kostivere kooli, Lagedi kooli, Loo keskkooli, Oru põhikooli, Peetri lasteaed-põhikooli ja Vaida põhikooli võistkonnad. Külaliskoolidena liitusid Aegviidu kooli, Haabneeme kooli, Ruila kooli ja Tabasalu ühisgümnaasiumi võistkonnad.

Kui võistluse ellukutsumise esmaseks eesmärgiks oli välja selgitada ja tunnustada parimate digioskustega 8. klasside õpilasi Kesk-Harjumaal, siis laiemalt püütakse võistlusega innustada õpilaste huvi IT-valdkonna vastu, anda võimekamatele lisastiimul oma annet arendada, võrrelda oma teadmisi ja oskusi eakaaslaste omadega ning toetada Eesti elukestva õppe strateegias toodud eesmärkide saavutamist.

Žürii, mis koosneb viie valla esindajatest, teeb otsuse paremusjärjestuses esmaspäevaks, 15. aprilliks (tulemused tehakse nähtavaks võistluse leheküljel). Kolm parimat võistkonda saavad igaüks auhinnaks TalTechi innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse MEKTORY töötoa võistkonna enese soovi järgi 20-le õpilasele.

Täname kõiki, kes võistluse sisuloomes kaasa lõid, korraldada ja läbi viia aitasid ning peamist rahastajat, Harjumaa Omavalitsuste Liitu.